• dep

    Maintenance-Operations Departments
     
       
    Administration

     

    Mr. Earney Hammonds, Director of Maintenance

     

     
     earney
     
     

    Administrative Personnel

     

    Doris Locklear, Maintenance Secretary

    Kelly Locklear, Plant Operations Secretary

    Sheila Hughes, Administrative Assistant

     

     

     
     
     
     

    Purchasing

     

    Jimmy Mercer, Supervisor; Warehouse/Maintenance Purchasing

    James Graham, Warehouse Manager

    Jeffrey Hunt, Warehouse Clerk

    Gregory Brayboy, Warehouse Clerk

     

     warehouse

     
     
    Carpentry

     

     

    Furman R. Locklear, Carpenter II

    Samuel Miller, Carpenter I

    Jimmy Kerns, Carpenter I

     
     carpentry
     
     

    Paint Department

     

     

    William Hall, Painter II

    John Carter, Painter II

    Michelle Carmichael, Painter II 
    Ryan Mitchell, Painter I

    Temporary Employees-Jerry Jacobs, and Josh Carter

     
    paint

     

     
     

    Security, Lock, & Glass

     

    Jason Bullard, Foreman (Locksmith & Carpenter II)

    Jamie Oxendine, Locks and Security Carpenter

    George Baker, Locksmith & Carpenter

    Aaron Hunt, Maintenance Glass Technician

     

     
     
     
     locks
     
     

    Environmental Management

     

     

    Coleman Oxendine, Maintenance Environmental

    Michael E. Locklear, Maintenance Environmental

     

    enmanagement
     
     

    Plumbing

     

    Kenneth Campbell, Plumbing Supervisor (Plumber II) and Environmental Supervisor 

    William Locklear, Plumber II

    Colden Locklear, Plumber II

    Ronald Chavis, Plumber I

    Morris Love, Plumber I

     
    plumbers
     
     

    HVAC

     

    Tracy Locklear III, HVAC Supervisor

    Kenneth Jacobs, HVAC II (not pictured)

    Roy Phillips, HVAC II

    Daniel Whittington, HVAC I

    Mark Lowery, HVAC I

    William Quick, HVAC I

    Kevin Lowery, HVAC I

     

    hvac
     
     

    Electrical

     

    Michael Locklear, Electrical Supervisor (Electrician II)

    Gail Blaine, Electrician II

    Bruce Swayne, Electrician II

    Winston Hunt, Electrician II

    David McQueen, Electrician II

     
    Adrian Freeman, Alarms & PA Technician II 
     
    Lyndon Bullard, Electrician I
     
    Temporary Employee-Aubrey Bullard 
     
    electric
     
     

    Alarms & PA Systems

     

    Ronnie Revels, Alarms & PA Systems Supervisor (Electrician II & Refrigeration)

    Timothy Locklear, Alarms & PA Technician

     

     

     
    alarm
     
     
     

    Cafeteria Maintenance

     

    Timothy Bass, Cafeteria Maintenance & Refrigeration Supervisor

    Brandon Smith, Refrigeration Mechanic

    Tony Burnette, Cafeteria Maintenance

     

     cafeteria
     
     

    Custodial, Grounds, & General Maintenance

     

     Rochade Davis, Grounds & General  Maintenance Supervisor

    Terry Evans, Grounds & General  Maintenance Crew Leader (Technician II)

    Marlon (Country) Monroe, Grounds & General Maintenance (Technician I)

    Billy Oxendine (Dollar Bill), Custodial Foreman

    Temporary Employees-Eddie Reid, William Lovette, Brandon Hagans, James Byrd, Curtis Smith Jr., and Roy Sinclair 
     
     
     
     g
     

     

    Vehicles and Machines

     

    Billy Locklear, Vehicles, Machines, and Preventive Maintenance Supervisor (Machine Operator/Welder II)

    Temporary Employee(s)-Vacancy, Part-Time Equipment Repairman and Mr. Caulder, Part-Time Equipment Repairman

     
    machine